Znalostní databáze – Pro odpověd klikněte na otázku.

Pokud se vám stránka nezobrazuje tak aby se vešla celá na obrazovku, máte nastavené nízské rozlišení pracovní plochy vašeho operačního systému, nebo zastaralí monitor s nižším rozlišením. Existuje řešení, které se běžně používá pro stránky navrhované ve vysokém rozlišení HD, či Full HD.
Funkce zoomu, která je nastavitelná ve všech typech a verzích prohlížečů internetových stránek se dá aktivovat držením tlačítka ” Ctrl ” (jak levé, tak to jde i s pravým tlačítkem kontrol) a k němu pouze zmáčknutím klávesy ” + ” , nebo ” – ” na numerické klávesnici, či na klasické.
Nebo drží se klávesa ” Ctrl ” a otáčí se kolečkem myši ” Scroll “.
Nastavený zoom si prohlížeč ukládá pro každou stránku zvlášť, tudíž po nastavení se další návštěva stránky zobrazí již podle nastaveného zoomu – přiblížení, či oddálení.”
Funkce zoomu je přístupná jak přez ikonu ” – 100% +”, kterou lze umístit jako ikonu ve vašem prohlížečí webových stránek.
Video instruktáž zde >

Pro příjem je nutný tzv. satelitní komplet, který zahrnuje satelitní přijímač a parabolická anténa s konvertorem (LNB). Při instalaci satelitního kompletu je složité správné nasměrování satelitní antény, proto by montáž měla být svěřena specializované firmě.

Ano, Set-top-box je možno připojit ke každému televizoru, ale je nutné si zjistit, kterými vstupy disponuje váš televizor (SCART, CINCH, HDMI). Podle toho potom vyberete požadovaný přijímač, který je vybaven patřičnými výstupy. Není tedy problém zapojit i televizor starý 20 let.

Takže není problém propojit Set-top-box s DVD rekordérem, s videem, projektorem či jinými zařízeními.

Záleží však na možnostech jednotlivých zařízení – počtu vstupů a výstupů. Dražší přístroje samozřejmě disponují lepší výbavou.

Set-top-box (zkr. STB) je zařízení, které dokáže zpracovat digitální signál a poté ho zobrazit na televizoru. Dekóduje digitální data. Slouží pro převod digitálního signálu do analogové podoby. Díky Set Top Boxu můžete také poslouchat rozhlasové stanice. A to přes reproduktory v televizoru nebo po připojení zvukového výstupu (nejčastěji přes cinch konektory) na váš zesilovač, domácí kino, věž, aj.

Set Top Boxy jsou proto důležité pro majitelé starších analogových televizorů. Po odpojení analogové signálu nebude již možno přijímat digitální signál bez Set-top-boxu.

Pokud použijete pouze jediný satelitní přijímač, bude možné sledovat na více televizorech stejný televizní program. Pro sledování různých programů na více televizorech je nutné ke každému televizoru pořídit jeden satelitní přijímač a konvertor s více výstupy.

Ano, na jednu parabolu lze umístit více konvertorů, které tak využívají odraz signálu z plochy paraboly. Je možné také využít natáčecí zařízení, které otáčí parabolou na jinou pozici.

Mezi programy vysílanými z družic jsou programy volné (nekódované) a kódované. Kódované programy jsou většinou placené a pro jejich příjem potřebujete přijímač pro příjem kódovaných programů a příslušnou dekódovací kartu.

Pro příjem je nutný tzv. satelitní komplet, který zahrnuje satelitní přijímač a parabolická anténa s konvertorem (LNB). Při instalaci satelitního kompletu je složité správné nasměrování satelitní antény, proto by montáž měla být svěřena specializované firmě.

Satelitní vysílání družic určených pro příjem v České republice a Slovensku pokrývají celé území obou států. V některých lokalitách se může stát, že ve výhledu na družici překáží např. výšková budova, strom nebo terénní nerovnost.

Signál satelitního vysílání není přijímán z pozemních vysílačů, ale z antén umístěných na družicích, které se nacházejí na tzv. geostacionární dráze, přibližně 36 tisíc km nad zemským povrchem. Družice se pohybují stejnou rychlostí jakou se otáčí naše Země a zachovávají si tak stejnou pozici. Trvale tak pokrývají stejnou plochu Země.

Ano dobrý den, doprava zdarma je pouze do vzdálenost 15km od místa naší firmy.

Ano dá, je k tomu zapotřebí dokoupit satelitní předzesilovač signálu a bez problému můžete mít talíř satelitu připojený i na delší vzdálenost.

Vyzkoušejte zda nenaleznete odpověďi na vaše otázky zde.  Pro odpověď klikněte na otázku.

Komentáře jsou uzavřeny.